Ahşap Pencere mi ? Pimapen Pvc Pencere mi?

Değerli Müşterilerimizin sıklıkla sormuş olduğu soruları elimizden geldiğinde yanıtlamaya çalışıyoruz. Pencere yaptırmak isteyen bir çok kişinin sorduğu soruların başında gelen bu meşhur soruya hep birlikte yanıt arayalım. Eski klasik yapılarda genellikle ahşap pencereler kullanılmaktadır. Şimdi hep beraber inceleyelim artılarını eksilerini tüm yönleri ile orta koyalım.

Ahşap Pencere : Her seni periyodik olarak verdik  yapılmalı 2 sene de bir ise macun ve boyama işlemi gerekmekedir.

Pimapen Pencere : Bakım gerektirmez boya istemez uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Ahşap Pencere : Yalıtım konusunda pvc pencerelere göre daha zayıftır. Mutlaka çift camlı ısı camlar kullanılmalıdır aksi takdirde büyük yalıtım problemleri sizi bekliyor olacaktır.

Pimapen Pencere : Yalıtım konusunda çok daha üstündür imalatında pencere içerisinde hava kanalları yapılarak üretilmektedir. Bu hava kanalları ise aynen ısıcamda olduğu gibi yüksek oranda ısı yalıtımı sağlamaktadır.

Ahşap Pencere : Görünüm olarak pvc pencerelere göre çok daha doğal ve otantik durmaktadır.

Pimapen Pencere : Farklı renk seçenekleri ile tercih edebilirsiniz. Doğal Ahşap görünümlü modeli seçerek ahşap görünümü elde edebilirsiniz.

Ahşap Pencere : Gelelim ahşap pencerelerin temizliğine ev hanımları temizlik konusunda ne kadar titiz olduklarının farkındayız. Temizlik malzemeleri ağır kimyasallar içeriyor ve bu kimyasallar ahşap pencerenize ve verniğe kalıcı hasarlar verebilmektedir.

Pimapen Pencere : Her türlü kimyasalı pvc pencerede kullanabilirsiniz. Ahşap pencereye göre çok daha mukavemetlidir.

Sonuç :  Her iki pencerenin artılarını ve eksilerini tamamen tarafsız bir gözle tüm özelliklerini yazdık bu aşamadan sonra karar siz değerli müşterilerimizindir. Sonuç olarak her iki malzemede dışarıdan bakıldığında her iki pencere de estetik olarak güzel gözükmektedir. Sizin seçiminiz hangisi ?

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir