Fıratpen Pimapen Pvc Pencere Sistemleri


Fıratpen , plastik esaslı ürünleriyle inşaat, tarım, otomotiv, medikal, beyaz eşya gibi çeşitli sektörlere yönelik üretim yapmaktadır. Bu sektörlere yönelik üretimlerini, İstanbul-Büyükçekmece ve Ankara-Sincan’daki toplam alanı 500.000 m2’yi bulan modern fabrikalarda gerçekleştirmektedir. Fıratpen , Avrupa’nın en büyük 3 plastik üretim kompleksinden birine sahiptir. Fıratpen, 1972 yılında plastik inşaat malzemeleri alanında üretim yapmak üzere kurulmuştur. “Her zaman kaliteli üretim” ve “kaliteli ürün çeşitliliği” ilkesiyle yola çıkan Fıratpen, Türkiye’de yıllar süren ciddi atılımlar sonucunda hem “sektörün lider kuruluşu” hem de sektörün ihracat lideri olmayı başarmıştır. İstanbul Sanayi Odası’nın 2008 yılında yaptığı araştırmaya göre Fıratpen, Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında 46. sırada yer almaktadır. Fıratpen, aynı listenin özel sektör sıralamasında ise 42.’dir. T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı 2009 yılı Kurumlar Vergisi sıralamasına göre Fıratpen, Türkiye’nin en çok vergi veren 51. kuruluşudur.

2008 yılı itibariyle Fıratpen bünyesinde çalışan personel sayısı 1500’dür “En değerli unsur insandır” anlayışına inanan Fıratpen,  personelinin gerek iş deneyimlerini arttırmak, gerekse kurumsal bilgi birikimlerini artırmak amacıyla sürekli hizmet içi eğitimler düzenlemektedir. Fıratpen, 4500’ü aşan ürün çeşidine sahiptir. Müşterilerimizin bu ürünlerden en yüksek faydayı ve memnuniyeti elde edebilmesi için FIRAT ürünleri. entegre (birbirini bütünleyen) sistemler şeklinde üretilirler. PVC Kapı ve Pencere Profilleri, PVC Çatı Olukları, PVC Temiz Su ve Atık Su Boruları ve Ek Parçaları, PVC Derin Kuyu Boruları, PVC Hortum Grupları, Kauçuk ve PE Esaslı Hortumlar, PPRC Sıhhi Tesisat Boru ve Ek Parçaları, PP Kompozit Boru ve Ek Parçaları, HDPE BoruBoru ve Ek Parçaları, LDPE BoruBoru ve Ek Parçaları, EF Ek Parçalar, PE Ek Parçalar, PE 80 Doğalgaz Boruları, Drenaj Boruları, Çift Cidarlı Kablo Muhafaza Boruları, EPDM Conta Üretimi, TPE Conta, Metal Enjeksiyon Üretimi (menteşe ve pencere bağlantı elemanları), PEX Mobil Sistem ve Zeminden Isıtma Boruları, Pex Al Pex Boru ve PPSU Ek Parçaları, Damlama Sulama Boruları gibi binlerce Fıratpen ürünü Türkiye’nin ve dünyanın pek çok yerinde hizmet veriyor.

Fıratpen, dünya plastik sektöründe cam ve vida hariç, PVC Pencere ve Kapı Sistemlerini oluşturan elemanların tamamının üretimini yapan tek firmadır. PVC Pencere ve Kapının birbirleri ile yüzde yüz uyumlu olabilmesi aynı çatı altında üretilmesiyle mümkün olacağından; Fıratpen, PVC Profil, EPDM Conta, TPE Conta, Destek Sacı ve Metal Aksesuarların tamamını kendi tesislerinde entegre olarak üretmektedir.

Fıratpen, teknolojiyi yakından takip ederek sürekli yenilediği PVC Profil üretim tesisi sayesinde, 150.000 ton/yıl PVC kapı ve pencere profili üretim kapasitesi ile 750’si yurtiçi 83’ü yurtdışı olmak üzere toplam 833 bayisi ile müşterilerine en hızlı, en kaliteli hizmeti sürekli ve eksiksiz olarak sunmaktadır. Melen projesi kapsamında yer alan “Boğaz Geçiş Projesi” ile 1200 mm çapta, 110 mm et kalınlığında ve 16 bar basınca dayanıklı PE 100 boru üreterek bir dünya rekoru kıran ve İstanbul’un Asya yakasından Avrupa yakasına 300.000 m3/gün içme suyu taşıyan FIRAT, bir ilki daha gerçekleştirerek, kesintisiz 500 metre uzunluğunda PE 100 borular üretti. Libya’da deniz suyu arıtma tesislerinde kullanılacak PE 100 borular, 1400 mm çapta, 55 mm et kalınlığında, 6,4 bar basınca dayanıklıdır. Denizden yüzdürülerek Libya’ya götürülen kesintisiz 500 metre boyunda 6 adet PE 100 boru ile FIRAT bu coğrafyada ilk kez yekpare hatlar için gereken kesintisiz boru üretimini başlatmış oldu.

Fıratpen, test edilebilen çalışma ömrü 100 yılı bulan FKS kanalizasyon boruları üretmektedir. HDPE (yüksek yoğunluklu polietilen) hammaddesinden 3600 mm çapa kadar üretilebilen bu borular yer hareketlerine, kemirgenlere, bitki köklerine ve kimyasal atıklara karşı dirençlidir. FKS borular, Alman firması Krah teknolojisi ve lisansı altında üretilmektedir.Yine Fıratpen tesislerinde üretilen, bina dışı tesisatlarda ve zemin altlarında kullanılan Çift Cidarlı Tripleks Borular ayrıca başta kanalizasyon hatlarında olmak üzere, evsel bağlantılar, yağmur suyu drenaj hatları, endüstriyel atık su tesisatları, su taşıma kanalları ve drenaj sistemlerinde kullanılmaktadır. Tripleks Borular, yüksek akış performansı, dış yük direnci, uzun çalışma ömrü, taşıma ve stoklama kolaylığı, ekonomik oluşu, kimyasal maddelere karşı dayanıklılığı, fiyat ve bakım kolaylığı, sızdırmazlığı ve firesiz çalışma imkânı gibi büyük avantajlara sahiptir.

Giderek artan büyük çaplı ve yüksek çalışma basınçlı boru ihtiyacını karşılamak üzere Fırat 10 bar’a kadar çalışma basıncına sahip yeni bir sistem olan FCS boru sistemlerini geliştirdi. 800 mm – 4000 mm aralığındaki tüm boru çaplarının üretilebildiği FCS boru sistemleri hafiflik, elektrofüzyon kaynak birleştirme, kolay ve hızlı döşenebilme özellikleri sayesinde altyapı ihtiyaçlarına önemli bir çözüm seçeneği olmuştur. Fıratpen, sektörünün en gelişmiş test ve analiz laboratuvarlarında, hammadde analizleri; kaynak, sağanak yağış ve rüzgâr direnci, darbe ve çentikli darbe direnci, basınç, çekme ve kopma direnci, halka rijitliği (FKS ve Triplex boruların toprak yüküne karşı dayanımı) testlerini yapabilmektedir. Ürünlerimiz ancak, “Kalite Onayı” aldıktan sonra müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

Tüm kalite kontrol testleri yapılan Fıratpen ürünleri, “Fıratpen Kalite Güvence Onayı” ile piyasaya sunulmaktadır. Fıratpen; RAL, GOST, SKZ, BDS, SABS, EMI, DVGW, TSE gibi uluslararası kalite belgelerine, ayrıca ISO 14001, OHSAS 18001 ve ISO 9001 sistem belgelerinin tamamına sahip olan, sektörünün tek firmasıdır. Fırat, çevre dostu bir üretici olarak ISO 14000 Çevre Yönetim Sistemi belgesine sahiptir. Fıratpen ürünleri 60’ı aşkın ülkedeki tüm müşterilerinin memnuniyetini sağlamış ve hak ettiği yeri almıştır.Sürekli müşteri memnuniyetini sağlamak için tüm kaynaklarını kullanmak, gelişmek, büyümek ve ileri teknolojiyle kusursuzluğu ve mükemmeliği yakalamaya çalışmak FIRAT’ın hedefidir. Ürünlerimizin; güvenilir, sağlam, kolay ulaşılabilir, kolay kullanılabilir, ve satış sonrası destek gibi nedenlerle tercih edilmesi, FIRAT’ın kusursuzluk ve mükemmellik hedefinin doğal bir sonucudur.

Türkoba Köyü P.K.:12 Büyükçekmece İstanbul / TÜRKİYE
Tel : (0212) 866 41 41 pbx
Fax : (0212) 859 04 00
Mail : export@firat.com

TÜKETİCİ DANIŞMA HATTI:
0 800 219 80 20

ANKARA FABRİKA
Organize Sanayi Bölgesi
Avrupa Hun Bulvarı No:8 06935
Sincan / ANKARA

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir