Pimapen Alüminyum panjur sistemi

Ev, işyeri ve diğer yapı sistemlerinin vazgeçilemez unsurlarından biri olan panjurlar, güneşin ve rüzgârın yaşanan mekâna girişini önlemek veya istenilen düzeyde girişinin kontrolünü sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle çok rüzgârlı ve fırtınalı bölgelerde panjurların camdan daha dayanıklı olmaları nedeniyle camların kırılmaya karşı korunması sağlanmakta ve dışarıdan gelecek kötü niyetli girişimleri önlemek amacıyla da panjurlar kullanılmaktadır. Alüminyum kullanılarak üretimi erçekleştirilmiş, açılır kapanır dar ve yatay plakalarden oluşan, pencere, kapı veya buna benzer yerlere takılan kapatma düzeneğine alüminyum panjur adı verilmektedir.

Pimapen Panjur üretimi alüminyumun dışında, plastik veya ahşap da kullanılarak da gerçekleştirilmektedir ancak alüminyumun dış ortamlara karşı gösterdiği mukavemet nedeniyle, günümüzde alüminyumdan üretilen panjurlar konutlarda, işyerlerinde, sanayi tesislerinde vb. yerlerde tercih edilmektedir. Klasik panjurların kullanımı yüzyıllardır güncelliğini sürdürmekte ve yapı sistemleri içerisinde ki yerini hala korumaktadır. Gelişen alüminyum profil sektöründeki yenilikler sayesinde alüminyum panjurlar yeni kimliklere bürünmekte, ilave fonksiyonlara ve farklı görünümlere sahip olmaktadır.

Kullanıcıların panjurdan beklentilerinin dışında, alüminyum panjurlar uygulandıkları yapıya estetik bir görünüm de kazandırmaktadır. Pimapen ve Panjur üretiminde kullanılacak elemanların estetik görünümde olması ve fonksiyonel parçalardan oluşması istenmektedir. Estetik ve fonksiyonelliklerinin yanı sıra panjur elemanlarının darbelere karşı mukavemetli, korozyona karşı dirençli, uzun ömürlü, sağlam, olması gibi mekanik özelliklerinin de iyi olması istenmektedir. Alüminyum panjur profilleri ve elemanları kullanılarak üretimleri gerçekleştirilmiş panjurların, bu beklentilere cevap verdiği görülmektedir. Bunun yanı sıra, alüminyum panjur profillerin ince kesitlerle gerekli mukavemetleri sağlaması, hafif olması, istenilen renkte boyanabilmesi gibi özellikleri de alüminyum panjur kullanımını yaygınlaştırmaktadır.

, ,
One comment to “Pimapen Alüminyum panjur sistemi”
  1. İzmirde 3 katlı 3 ayrı evin aliminyum panjur yapılması için fiyat teklifi almak istiyorum.İrtibata geçmenizi rica ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir