Pimapen Panjur Nedir ?

pimapen

Akdeniz ülkelerinin açılır panjur geleneği ile Avrupa’nın mükemmel yalıtımlı monoblok panjur sistemlerini birleştiren tasarımıyla, pimapen panjur dünya da tek açılır raylı monoblok panjur sistemidir. Ray makasları,kapalı durumda rayları içerisine girer ve görünmez. Bu sayede temizliği kolaydır.

Özellikle sabit camların arkasında kalan panjurlarda yaşanan temizlik sorunu ,tüm panjur rulosunun içeri alınabilmesi satesinde ( sistemi tanımayı gerektirir, müşteri kendisi yapamayabilir. ) kolayca yapılabilmektedir.

Basit panjur sistemleri pencerelerin üzerinde adeta bir ısı köprüsü gibi yüksek oranda kayıplara neden olurken, pencereden daha yüksek ısı yalıtım katsayısı ile pimapen panjur tam bir konfor ve ekonomi sağlar. İç yapısı,yoğuşma suyu ve lamellerle içeri taşınan suyun dışarı atılmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Seçime bağlı entegre sineklik ve güneşik sistemi seçenekleri bulunmaktadır. İki farklı lamel seçeneği, destek saclı PVC güçlendirme lamelleri ile daha geniş açıklıkların geçilmesine olanak tanır.

Pimapen panjurla, diğer panjurlarda yapılamayan (yada çok geniş ray profilleri kullanılarak görüş alanı daraltılarak yapılan) yan yana istendiği kadar bağımsız bölmeler raylarda hiç bir ek kalınlık gösterilmemektedir.

,
2 comments to “Pimapen Panjur Nedir ?”
  1. Balkonuma panjur sistemi yaptırmak istiyorum. Fakat temizliği konusunda karar veremiyorum. Cam mı, panjur mu? Bu konuda bilgi almak istiyorum. Her ikisinin de avantaj ve dezavantajlarını bana yazarsanız çok memnun olurum.

  2. Balkonuma panjur sistemi yaptırmak istiyorum. Fakat temizliği konusunda karar veremiyorum. Cam mı, panjur mu? Bu konuda bilgi almak istiyorum. Her ikisinin de avantaj ve dezavantajlarını bana yazarsanız çok memnun olurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir