Pimapen pencere alırken nelere dikkat edilmeli

pimapen modelleriYaptıracağınız pimapen pencere manzaraya bakan bir konumda ise eğer çok geniş açılan kanatlı bir pencere istiyorsanız bu durumda et kalınlığı ve odacık sayısı daha fazla olan içerisindeki destek sacının kalın olduğu modeller tavsiye edilebilir. Pvc pimapen pencere seçerken karşımıza birçok pencere markaları ve modeller çıkar. İlk önce konusunda uzmanlaşmış üretici firmalardan evimizin durumuna göre yardım almalıyız. Penceremizi yaptıracağımız firmanın işini iyi bilen ve yapan bir firma olması gerekmektedir. Genel olarak pvc pencere pimapen modelleri genişliklerine göre ayrılmaktadır. Buna göre 5 cm, 6cm , 7cm 7,5 cm kalınlığa kadar pvc modelleri bulunmaktadır.

Pvc pencerelerde kullanılan pencere kolları, cam ve sineklik gibi pencere aksesuarlarının markasıda hem fiyatı hemde kaliteyi artımaktadır. Roto ve hoppe gibi alman malı aksesurlar bulunmaktadır.

Pvc pencerelerde kullanılan profil ve camlar ses, ısı ve mukavemeti ikisi birlikte sağlamaktadır. Isı yalıtımına yönelik camlarda farklı özellikleri ile müşterilere farklı çözümler üretebilmektedir. Özellikle sıcak bölgelerde konfor cam kullanılması içerisindeki film tabakası ile güneşin ısısının %30-%40 arasında daha az girerek içerinin daha serin olmasını sağlıyor. Isıcam Es ise evin içindeki havanın evin içerisinde kalmasını sağlıyor, caddeye bakan gürültülü yerlerde Akustik Lamine Cam kullanılarak çok etkin bir ses yalıtımı sağlanabilmektedir. PVB’li Lamine Camlar ise güvenliğin gerektiği yerlerde emniyeti sağlamak için kullanılmaktadır.

Kaliteli imal edilmiş bir profil, iyi alınış bir ölçü ve düzgün şartlarda iyi monte edilmiş bir pencere uzun yıllar servis gerektirmeyecektir. Ancak pvc pencereler zamanla ısıya maruz kalması, kullanımla sarkan , esneyen ve benzeri durumlar olduğunda bu müşteri tarafından şirkete iletildiğinde servis aracılığı ile giderilmektedir. Pvc pencere sistemi seçerken kullanılan malzemenin kalite belgeleride önemlidir. Dikkat etmemiz gereken kalite belgeleri ise TSE, ISO, Avrupa Pencere Üreticileri Fedarasyonuna Üye Olan ve onların kalite standartlarına sahip bir profil seçmemiz profilimizde uzun vadede daha iyi sonuçlar almamızı sağlayacaktır.

Pvc pencerelerin sağlık açısından herhangi bir sakıncası yoktur. Kansere yol açıyor dedikodusu asılsızdır. Dünya Sağlık Örgütünün pvc fabrikalarında veya pvc pencere kullanımında herhangi tespit edilmiş bir vakası yoktur. Pvc pencere sistemleri çok iyi bir ısı yalıtımı sağlamak amacı ile kapatıldığında içeri ile dışarı arasındaki hava sirkilasyonunu tamamen kesmesinden dolayı kısmi bir dezavantaj oluşturmaktadır. Bu dezavantaj için bir firma tarafından havalandırma profili düşünülmüş ve bu havalandırma profili mevcut camı 4 cm kısa yapılarak üst kısma monte edilmiş havalandırma profilinin üzerinde bulunan havalandırma delikleri sayesinde hava sirkilasyonunu sağlayan sağa ve sola hareket eden sürgülü kullanışlı bir üründür. Bunun dışında çift açılım sistemleri ile de camı tamamen açmadan evimizin içine oksijen girmesini sağlayabiliriz.

, , , ,
7 comments to “Pimapen pencere alırken nelere dikkat edilmeli”
  1. This is a very interesting point of view. Your blog is refreshing, but I wish one could find more content, though. I am looking forward to reading more from you. Keep up the good work. thanks.

  2. Pingback: pimapen fiyatları

  3. Sorry for my bad english. Thank you so much for your good post. Your post helped me in my pimapen

  4. Merhaba ,
    Sitenizden çok güzel pimapen konusunda çok faydalı bilgiler sunmuşsunuz teşekkür ederim

  5. ben pimapen yaptirdim 10 yıl oldu ama hiç memnun deyilim süreklı esneme yapıyor küf oluyor ne yapacağimizi şaşirdik camlar resmen hava süzüyor lütfen yardimci olurmusunuz memnun oluruz

  6. Görüntülü pimapen güzel de şimdi bu pimapende film izleyebiliyormuyuz yani dvdye bağlasak

    Görünütüyü de dışarı versek tüm mahalleye izletsek dua alsak olur mu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir