Pimapen Pencere Taktırdım Terleme Oluyor !

pimapen terleme Pimapen pencere taktırdım Terleme oluyor diye isyan eden pimapen müşterimizin isteği üzerinede buradan soruna yanıt vereceğiz. Sizinde pimapen pencere ile alakalı sorularınız var ise sorularınızı bizlere aşağıdan yorum olarak gönderebilirsiniz. Terleme ile ilgili pek çok bilgi çeşitli metodlarda tarafınızı aktarıldı. Ancak burada bir kez daha bu konunun temellerini anlatacağım. Soluduğumuz havanın içerisinde her zaman bir miktar su bulunmaktadır ve bu su buharı miktarı, ortam sıcaklığına bağlı olarak değişir.

Örneğin 20 derecedeki 1 metreküp havanın içerebileceği maksimum su miktarı 17 gram kadardır. Bu koşullardaki havanın içerisinde, zaten 17 gram su bulunuyorsa , bağıl nemin %100 olduğu anlaşılır.Google Google

Bu noktadan sonra ortam içerisinde üretilecek nem, hava tarafından depolanamayacak ve bulduğu en soğuk yüzey üzerinde yorunlaşacaktır.

Hava ortamdan dağa soğuk yüzeylerle temas ettiğinde, yüzey sıcaklığı yoğuşma sıcaklığından düşük ise, hava içerisindeki su buharı sıvı hale geçer. ” Bu olaya terleme denir.”

Düşük yalıtımlı contasız pencereler (pvc doğrama), yetersiz cam nitelikleri ve yapılardan gelen ısı kayıplarının yanı sıra kasa, kanat birleşimlerinden, kanatlar kapalıyken bile sürekli olarak hava sızdırırlar ve kontrolsüz ısı kayıplarına neden olurlar . Üstelik söz konusu derzlerden geçen hava ile birlikte, ısının yanısıra, toz partikülleri ve gürültüde taşınır.

Kendişiğinden ve sürekli olan bu hava geçisi, büyük enerji kayıplarına sebep olmakla birlikte, bir miktar nemin de dıları satılmasını sağlamaktadır. Ancak yüksek yalıtımlı Pimapen pencere sistemlerinde ısı kayıpları ve bu kontrolsüz hava geçişi engellenmektedir.

Bu nedenle sağlımız içinde gerekli havalandırmanın önemi ortaya çıkmaktadır. Düzenli havalandırma ev içerisindeki nem kaynaklarının kontrolü ile terleme sorunu yaşanmamaktadır.

 

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir