Pimapen pencereler

Pimapen ürünlerinde kullanılan boyalar esnek yapıda olduğundan pvc malzemenin doğal hareketliliğine direnmez ve böylece yüzeyde rutubet ve bakteri nüfuzuna yolaçacak çatlaklara imkan vermez.  Cam çıtalarının cam paketinin yerleştirilmesinin ardından başsız çiviler yardımıyla sabitlenmesi ile vidasız, pürüzsüz çıta yüzeyi elde edilir.cam montajı fabrika dışına taşınamayacak kadar karmaşık bir süreç içerdiğinden, diğer üreticilerin aksine biz, pencere ve kapılarımızı fabrikamızdan camları takılmış olarak sevk edilmektedir. Ürün montaj yerine, bitmiş halde, ambalajında gönderilmektedir. Pencerelerde sabitleme ve dönüş aksesuarı olarak tabanı gömme bir şekilde yerine tespit edilen özel menteşelerimizin, 130 kg taşıma kapasitesi vardır. Pencerelerde yangına dayanıklı BS EN 1935:2002 normunda ve 120 kg taşıma kapasiteli menteşe kullanılmaktadır.

Cam kanat profili ile cam çıtası arasında sıkışmaktadır. Bu sıkışma detayında çok ince de olsa suyu sızdıracak aralıklar oluşmaktadır. Bu aralıkları fitille kapatmak mümkün olsa da fitil cam yüzeye ve ahşap malzemeye tam bir yapışma sağlamaz. Bu sebepten fitille yalıtılmış cam – profil birleşimlerinde zamanla su ve nem sızmaları doğramanın iç kısımlarına geçmektedir. Bu ise ahşabın yapısında bozulmalara sebep olabilir. Pimapen de kullanılan silikon; malzeme özelliğinden dolayı uygulama yapıldığı yüzey veya boşluğu doldurarak tam bir yapışma sağlar. Bu yapışma sayesinde kesinlikle su ve nem sızmalarının önlemi alınmış olur. Bulunduğu tüm mekanlarda öne çıkan güçlü bir etkiye sahip olan masif Meşe, farklı renkler altında, modern ya da klasik mimariyi tamamlamanın yanısıra, özellikle, “Antik Yüzey” uygulamasıyla bulunduğu mekanda benzersiz bir ambians oluşturur. Antik pencere yüzeyi pimapen tarafından geliştirilmiş dünyada yalnız pimapen tarafından uygulanan bir tasarımdır. Ağaç yüzeyindeki doku derinliği özel bir yöntemle artırılarak, doğallık algısını eskimişlik duygusuyla güçlendiren çok farklı bir görünüm kazandırılmaktadır.

Pencereleriniz için hiçbir üreticide bulamayacağınız renk seçeneklerini pimapen de bulursunuz. Dilerseniz farklı zevklere hitabeden renk kartelamıza bir göz atın. Dış mekanda sunduğumuz standart çözüm bize özel aluminyum denizliklerdir. Bu ürünler suya ve diğer dış şartlara dayanıklı ömürlük işleve sahiptirler. Gerçek bölüntü sistemi, Bu sistem, çıtayla ekonomik bir şekilde yakalayabileceğiniz karolaj görüntüsünü gerçek cam bölüntüleriyle daha vurgulanmış şekilde elde etmenizi sağlar. Kullanılan pvc bölüntü profilleri cama bölünmüş süsü vermez onu gerçekten bölmelere ayırır.

, , , ,
One comment to “Pimapen pencereler”
  1. camları takılı olarak ambalajlı bir şekilde göderilen pencerelerin yerine montajı tabana gömme özel menteşe sistemleri ile yapılmaktadır.Peki bu özel gömme menteşe sistemleri nedir?pencere ile beton arasına nasıl takılır?bana gösterebileceğiniz bir resmi varmı?
    saygılarımla….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir