Pimapen pencerenin avantajı nedir ?

Pimapen pencerelerin ahşap pencerelere göre bir çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajları sırası ile ele alacak olursak. Isı yalıtımında en büyük rol oynayan pimapen pencereler bina yalıtım oranın %30′ nu karşılamaktadır. Günümüzde pvc pimapen pencerelerin çok tercih edilmesinin nedeni sağladığı avantajlardan dolayıdır. Pimapen pvc pencereler ısı ve ses yalıtımı bakımından oldukça iyi değerlere sahiptir. İkinci bir avantajı ise uzun ömürlü olabilmesidir. Boya bakım gerektirmeden uzun yıllar kullanılabilinir. Türkiye de pvc pencerlerin garanti kapsamı 2 yıldır. Doğru seçilmiş bir ürün uzun yıllar servise ihtiyaç duyulmaz.  Dış cephe mantolamadan önce binamızda pencereler pvc yapılmamış ise öncelikle bu pencerelerinde ısı yalıtımı ve izolasyon için pimapen pencere yapılması gerekmektedir.

Pencere sistemlerinde PVC’nin kullanılmasının diğer malzemelerden yapılmış pencerelere göre çok çok farklı avantajları vardır. Bu avantajlardan bazıları aşağıda sıralanmıştır:

 • Kolay Bakım : PVC pencere ve kapılar çok kolay temizlenebilir. Sabunlu veya deterjanlı su ile arada bir temizlenmesi yeterli olur. PVC pencere aksesuarları (örneğin menteşeleri ve kolları gibi), üreticinin tavsiyesi doğrultusunda zaman zaman yağlama işlemi gerektirebilir.
 • Boya Gerektirmez : Ahşap çerçevelerin aksine PVC pencereler kesinlikle yeniden boyama işlemi gerektirmez. PVC pencereler bir çok farklı renkte imal edilebilirler.
 • Canlı Renkler : PVC pencereler renklerinin zamanla solmasına karşı testlerden geçirilirler ve bu durumun oluşması engellenir.
 • Çürümez – Paslanmaz : Ahşap ve metal çerçeveler zamanla çürüyebilir veya paslanabilir. PVC pencere sistemlerinde bunlar olmaz.
 • Çözülmez – Bükülmez : Kerestenin aksina pvc çerçeveler bükülmez çözülmez.
 • Sağlam ve Dayanıklı : PVC pencerelerde hem sağlam hem de dayanıklı olması için standartlara uygun katkı maddeleri kullanılır.
 • Yanmaya Karşı Dirençli : PVC pencereler ancak yoğun ateş altında yanarlar. Malzemesi kendisini söndürecek niteliktedir.
 • İzolasyon : PVC pencereler ısı ve ses yalıtımında avantajlıdır. Özellikle çift cam sistemlerinde bu performans çok daha yüksektir.
 • Rekabetçi Maliyet : PVC pencelerin bakımı kalıcı ve ucuz olduğundan maliyeti düşüktür. Bu sebeplerle diğer seçeneklere göre çok daha düşük maliyetlidir.
 • Tasarım : Diğer pencere sistemlerinin aksine yenilikçi tasarımlar pvc pencere sistemlerinde mevcuttur. Sürgülü, dönmeli, üstten açılır vs farklı tasarımlar pvc pencere sistemlerinde mevcuttur.
 • Çevreci : PVC pencere malzemeleri geri dönüşümü olan malzemelerdir. Ayrıca üretimde düşük enerji gerektirir.

Bir çok insan uzun yıllardır pvc pencere ve kapı sistemlerini tercih ediyor. Bunun en önemli başlıca sebepleri şunlardır:

 1. Isı Yalıtımı
 2. Ses Yalıtımı
 3. Uzun Ömürlü
 4. Yanmaya Dayanıklı
 5. Dayanıklı
 6. Mükemmel hava ve su geçirmezlik
 7. Hafif, Kolay Kurulum

pvc pencere teknik özellikleri, pvc pencere fiyatları, pvc pencere nedir, pvc nedir, pvc doğrama nedir, pvc pencere modelleri, pimapen kalınlıkları, pimapen pencere fiyatları

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir