Pimapen’in diğer penlerden farkı nedir ?

Peki ama bizi sektörümüzdeki irili ufaklı 55 kadar profil üreticisinden ayıran en temel farklar neler? Bunları anlatmak kendi başına bir sunum olur aslında, çünkü fark çok fazla. ama bugün, bu farklardan rakiplere arayı iyice açmış olanları sizlere anlatacağım. En önemli farkımız “sistem” sahibi olmamızdır.

Pencere, kendisini oluşturan tüm parçaların standartlara, teknik kurallara, estetik değerlere, kullanıcı ihtiyaçlarına, ülke kültürüne ve alışkanlıklarına uyumlu birleşiminden oluşmalıdır. Ancak her PVC üreticisi bir sistem sahibi değildir.

Ülkemizde aktif olarak üretim yapan bu 55 PVC profil üreticisinin bayilerinde de pencere yapmak için gereken parçalar şöyle yada böyle bulunduğuna göre bir sistem sistem yapan nedir ? Bir başka deyişle profil sarıcını sistem sahibi firmalardan ne ayırır ?

Bir malzeme gurubunun sistem olabilmesi için, PVC pencere sistemlerinin temelini oluşturan PVC profillerden başlayarak, ama asla bununla sınırlı kalmayarak üretilen veya ürettirilen tüm malzemelerin aynı nitelikte temininin sağlanabilmesi için, tüm parçalar önceden belirlenmeli ve tanımlanmalıdır. Parçalar birbirlerini doğrudan veya dolaylı etkilendilerinden, sürekli bir bütün olarak ele alınmalıdır.

Üretimin her safasında belirlenmiş ve denetlenmiş olmalıdır. Siparişden önce, üretim sırasında bitmiş doğramayı yerine takma gibi tüm safhalarda standartları belirleyen ve gereken bilgileri veren dökümanlarımız varsa ve bunlara dayanarak bir eğitim ve denetim mekanizması oluşturabildiyseniz, “sistem” ibaresini adınızın içinde gururla kullanabilirsiniz.

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir