Pvc Pimapen Pencere Bakımları

pimapen

Hiç merak ettiniz mi ? Pvc pimapen pencerelerimizi ve kapılarımızı kullanırken bazı bakımlar yapmamız gerekir bunlar nelerdir ? Pencere ve kapı kolları sürekli kullanıldığından ve bir güce maruz kaldığından vidalarda bir gevşeme olabilir, bunları tonavida ile sıkarak sağlam olmasını sağlayabiliriz. Penceremizdeki haraket eden metal aksamların 2-3 ayda bir ince makine yağı veya gres yağı ile yağlarsak daha rahat çalışmasını sağlarız.

Ayrıca pencere ve kapı contaları arap sabunu ile silersek daha yumuşak kalarak uzun ömürlü olmasını sağlayabiliriz. Bunların dışında kirlenen pimapen pencere profilimizin temizliği için içerisinde katı partiküllerin olmadığı sıvı veya krem deterjanları tercih ederek beyaz bir bez yardımı ile temizleyebiliriz. Profilimizin cilası sır tabakasının zarar görmemesi için temizlerken asla tiner, gaz, aseton gibi benzeri sıvılar ile kullanmamalıyız. Camları silmek için en ugun malzeme sıcak su ve nemli bir bezdir. Camlar üzerindeki lekeleri asla sert jilet gibi aletler ile kazımamalıyız.

Ülkemizde PVC Pencere denildiğinde akla ilk gelen marka hiç şüphe yok ki Pimapen. Hatta Pimapen ve PVC Pencere sanki aynı şeyi ifade ediyormuşçasına düşünülüyor. Bu nedenledirki bazen sitemizde pvc pencere ve pimapen ifadalerini birlikte kullandık.

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir