Uygun Pencere pimapen Seçimi

Yeni bir pencere veya kapı yaptırmak istediğinizde doğal ışık gereksinimi,yalıtım, güvenlik, iç boşluk ve tabiî ki maliyet kararınıza yön vermede katkıda bulunan ana unsurlardır. Dizayn aşamasında verilmesi gereken bu kararda binanın mimari tarzı ile birlikte, iklim koşulları da dikkate alınmalıdır. Uygun pencere şeklinin yanı sıra uygun pencere sisteminin seçimine de gerekli özen gösterilmelidir. Örneğin ekonomik bir pencere yüksek performans gereksinimlerine göre dizayn kısıtlamalarına sahiptir. Pencere ve kapı sistemlerini menteşeli açılır sistemler ve sürme sistemler olarak guruplandırabiliriz.

Menteşeli açılır sistemler

Pencere pazarının büyük bölümü menteşeli açılır sistemler oluşturur ve çoğunlukla konut ve kamu binalarında uygulanır. Bu sistemler, etkin yalıtım geliştirilmiş güvenlik ve çok çeşitli pencere tipolojisine imkan sağlar. Sineklik geleneksel panjur veya stor panjur sistemleriyle birlikte veya hariç olarak uygulanır. Aynı zamanda tüm iklim koşullarına cevap verebilecek yalıtım lı ve yalıtımsız sistemler mevcuttur. Menteşeli sistemler tamamen açılabilir ama açılırken belirli bir miktar iç boşluğa ihtiyaç duyarlar. Eski binaları renove veya restore ederken de kullanışlıdırlar. Bazı sistemler özellikle tarihi yapı koruma projelerinde kullanılabilecek geleneksel tarzda profilleri içerir. Menteşeli açılır pimapen pencereler sürme sistemlere göre daha maliyetlidir ama sınırsız uygulama imkanı değişik aksesuar ve tertibat seçeneği ve her türlü mimari isteğe çözüm sunarlar.

Sürme sistemler

Sürme sistemlerin en büyük avantajı iç boşluktan tasarruftur. Sürme sistemler artan inşaat maliyetleri ve yüksek gayrimenkul vergilerinden dolayı genellikle konutlarda kullanılır. Sürme sistemler özellikle Güney Avrupa’da çok popüler olmakla beraber 70’li ve 802li yıllardan itibaren pencere pazarında en büyük paya sahip olmuşlardır. Günümüzde modern yaşamın ihtiyaçlarına uyarlanmış sürme sistemler ses, su ve ısı yalıtımı yönünden önemli ölçüde gelişmiş serileri kapsamaktadır. Sineklik sürme panjur veya stor panjursistemleriyle birlikte veya hariö olarak uygulanan bu sistemleri duvar içine sürülecek şekilde veya pencere ve kapı olarak kullanabiliriz.

Pence imalatçısı Seçimi

En iyi pencere sistemi bile uygun imal ve monte edilmediği takdirde sorun çıkarabilir. Bu nedenle güvenilir bir doğrama imalatçısı seçmek çok önemlidir. Bu konuda size tavsiye edilmiş ve yaptığı işin garantisini verecek bir imalatçıyı seçmelisiniz. İmalatçı kapı ve pencerelerde CE amblemi kullanma yeterliliğine ve ustalık belgesine sahip olmalıdır. Sistem firmasından uygun teknik dökümanları tedarik etmelidir. İmalatçı kendisinin ve müşterisinin karşılıklı olarak imzaladığı yazılı kontratla sözleşmenin süresini ve verdiği garantileri açıkça beyan etmelidir.

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir